SZCZUR BAWÓŁ TYGRYS

 SZCZUR

Kto urodził się w roku Szczura, ten jest spostrzegawczy i bardzo pomysłowy. Pragnie zawsze być pierwszy i we wszystkim najlepszy. Do działania popycha go nie tylko wielka ambicja, ale też niezwykle silna żądza przygód.


Szczur jest osobą ciekawą świata i życia. Pragnie zawsze być w samym centrum wydarzeń i jest przekonany, że bez niego świat przestanie się kręcić. Uwielbia rozwiązywać zagadki i odkrywać powiązania między ludźmi i zjawiskami. Jest urodzonym negocjatorem, inteligentnym strategiem, a czasem nawet podstępnym intrygantem. Rodzi się pod znakiem uroku i agresji. Wydaje się spokojny i zrównoważony, ale uważaj, pod maską spokoju kryje się agresywność i ciągły niepokój wewnętrzny.


Szczur jest twórca kłopotliwych sytuacji, jest małostkowy, a czasem neurotyczny. I zawsze pierwszy do narzekania. Towarzyski, ubóstwia plotki i skandaliki, dlatego ma więcej znajomych niż rzeczywistych przyjaciół. Zamknięty w sobie rzadko dzieli się z kimkolwiek swoimi problemami. Swoim postępowaniem Szczur potrafi zaimponować tym ludziom, którzy potrzebują opiekuna i przewodnika. Z tego powodu Szczurowi nigdy brakuje zachwyconych wielbicieli. Jest bardzo towarzyski, nie brakuje mu dowcipu i polotu. Choć bywa impulsywny, a nawet nadpobudliwy, to potrafi znaleźć się w towarzystwie. Nie zapomina o doznanych uprzejmościach i potrafi dbać o ludzi, którzy mu sprzyjają. Sam nie chce jednak zależeć od innych, a o swoich sekretach i planach opowiada tylko najbliższym przyjaciołom. Jest dobrym organizatorem i kierownikiem. Potrafi przewidzieć niebezpieczeństwo i odpowiednio wcześnie mu zaradzić. Jednakże przede wszystkim Szczur jest oportunistą: przez całe życie czerpie korzyści z otoczenia, wykorzystuje rodziców, przyjaciół, stosunki, pieniądze /cudze i swoje/. Hazardzista i żarłok nie potrafi i nie chce niczego sobie odmawiać. Ale równocześnie zawsze boi się niepowodzenia i tego, że zabraknie mu podstawowych środków zaspokojenia potrzeb.


Szczur - kobieta zapełnia dom niepotrzebnymi zapasami i zawsze staje w kolejce nie wiedząc nawet "co tu dają". Szczur ma bogatą wyobraźnię, niekiedy staje się twórcą. Jest znakomitym krytykiem, ale często przejawia skłonność do uprawiania krytyki destrukcyjnej, dla samej przyjemności krytykowania. Nawet przeciętny, ograniczony i prowincjonalny jest szczery i uczciwy. Posiada zdolność doprowadzania do końca przedsięwzięć zagrożonych niepowodzeniem. I zawsze odniesie sukces w życiu, jeżeli uda mu się opanować wieczne niezadowolenie i skłonność do życia bieżącą chwilą.


Cokolwiek by robił, Szczur woli "radzić sobie w życiu" niż pracować i czuje się szczęśliwy gdy to inni na niego pracują, Kiedy jednak dorobi się pieniędzy - natychmiast je przepuszcza. Gdy pożycza - nie zapomina o procentach, których nie ogranicza do formy pieniężnej. Skłonność do łatwego życia i pewne rozleniwienie są dla Szczura ochroną przed zetknięciem z twardą rzeczywistością. Dlatego może gustuje w "artystycznym trybie życia", woli posługiwać się intelektem a nie mięśniami i odnosi sukcesy jako działacz polityczny czy społeczny, albo dobrze daje sobie radę we własnym przedsiębiorstwie. Szybko robi karierę i zdobywa coraz wyższe stanowiska, bo ambicja każe mu podejmować się wciąż nowych zadań. Nieraz cierpi na tym jego zdrowie i rodzina. W młodym wieku Szczur bardzo dobrze znosi ryzyko i niezwykle łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Tak jak w pracy ceni sobie ryzyko, tak w życiu rodzinnym pragnie miłości i bezpieczeństwa, choć czasem nie chce się do tego przyznać. Z tego powodu z uporem gromadzi dobra materialne, zawsze też stara się mieć oszczędności i dobre lokaty.


Jest sentymentalny. Może być niezwykle hojny, dla osoby którą kocha /nawet przy braku wzajemności/, lecz to dlatego, że w sprawach serca jest samowystarczalny. Szczur hazardzista, pijak, awanturnik, chciwiec jest Szczurem sentymentalnym. W miłości jest namiętny i szczery. Dla dobra ukochanej osoby zdolny jest do wielkich wyrzeczeń, choć czasem bywa nieznośnie egoistyczny i nie pyta, czy ukochana osoba popiera jego decyzje. Kiedy jego uczucie nie spotka się z wzajemnością, może stać się zazdrosny i nieprzyjazny.

W aferach miłosnych Szczur powinien łączyć się z osobą urodzoną pod znakiem Smoka, która wniesie do romansowego układu siłę i równowagę, korzystając z krytycznych zdolności Szczura. Bawół jest również dobrym partnerem dla Szczura obdarzając go poczuciem bezpieczeństwa i akceptacji, której potrzebuje. Małpa w sprawach serca ma nad Szczurem władzę czarodziejską. Pan Szczur zadurza się po uszy w Pani Małpie, a ona w ich stosunkach znajdzie wiele radości. Bez względu na cenę Szczur musi unikać Konia, zaś katastrofą jest poślubienie kobiety urodzonej w roku Ognistego Konia. No i z oczywistych względów każdy Szczur musi unikać Zająca.


W końcu wiele zależy od tego, czy Szczur urodził się w lecie, czy w zimie swojego roku. Ten z lata ma norkę zawsze pełną. Ten z zimy bardzo starać się musi o dobra doczesne i uważać na pozostawione pułapki: w jego ludzkim życiu grozi mu ryzyko więzienia i śmiertelnego wypadku. Szczury nie ma najmocniejszego zdrowia, powinni dbać o siebie i uprawiać sport, który pozwoli im rozładować nagromadzone nerwy i stresy. Zaletą urodzonych w latach Szczura jest silna ambicja, siła przebicie i brak kompleksów. Szczur nie boi się nowości i potrafi odkrywać cudze motywacje. Wadą bywa instrumentalne traktowanie innych ludzi i brak poczucia bezpieczeństwa. 

Szczur stara się nie przyznawać się do popełnionych błędów i lubi zrzucać winę na innych.

 BAWÓŁ

Kto urodził się w roku Bawoła, ten ma spokojną i serdeczną naturę. Podchodzi ze spokojem do zmiennych okoliczności życia i nie martwi się niczym na zapas. Bawół wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę, jest pracowity i uczynny. Te cechy charakteru sprawiają, że jego ambitne plany zwykle wieńczy sukces.

Bawół jest niezwykle wytrwały i stara się, aby efekty wszystkich jego działań były trwałe. Nie zależy mu na prowadzeniu, nie pragnie zaszczytów, choć ceni sobie pieniądze i wygody, jakie może za nie kupić.


Jest spokojny i cierpliwy, nieśmiały i powolny, precyzyjny i metodyczny, zrównoważony i unikający rozgłosu. Ma dar zyskiwania sobie zaufania innych, co Jest węgielnym kamieniem jego sukcesów.


Bawół ma skłonności kontemplacyjne, dlatego tak często woli być sam. Może dążyć do osiągnięcia Ideału za cenę fanatyzmu. Często jest bigotem, czasem szowinistą. Pomimo spokojnego wyglądu Bawół jest w rzeczywistości naturą choleryczną i gwałtowną. Jego zamknięcie się w sobie i introspekcja pękają w chwilach potrzeby i wtedy Bawół staje się przekonywająco wymowny, a nawet może wpaść w przerażającą otoczenie furię. Najlepiej nie stawać mu na drodze bo może być niebezpieczny. Jest przy tym bestią upartą i nie znosi by go odwodzono od tego co zamierzył. Kiedy jest przywódcą - nic i nikt go nie powstrzyma.


Bawół jest konserwatystą i z trudem toleruje "nowe wymysły". Nie lubi malarstwa Picassa, nowoczesnego jazzu, nowej mody, równouprawnienia kobiet, chodzenia bez biustonoszy, długich włosów u mężczyzn i ubierających się w Juniorze pięćdziesięciolatków... A w żadnym razie niczego takiego nie toleruje w swojej rodzinie! Dla Bawoła tradycja przede wszystkim.


Kobiety urodzone pod tym znakiem są wspaniałymi "żonami domowymi", obdarzonymi umiejętnościami kulinarnymi i chęcią gotowania, pieczenia, sprzątania, dokonywania zakupów i noszenia siatek bez utyskiwania na pracę zawodową, w której zwykle nieźle zarabiają. Ale nie spodziewajcie się po nich fantazji w kuchni, w łóżku i na zabawie karnawałowej.


Bawół umie i chce wydajnie pracować i zwykle potrafi utrzymać w dobrobycie swych najbliższych. W domu jest wspaniały, pod warunkiem, że robi to co chce. Sukcesy odniesie w każdym zawodzie, predysponowany jest jednak szczególnie do rolnictwa i chirurgii. Powinien unikać pracy wymagającej kontaktów z ludźmi oraz zawodów wymagających podróżowania - podróże zakłócają wewnętrzna równowagę Bawoła i są szkodliwe dla jego zdrowia. Trafnie ocenia ryzyko, jakie musi ponieść i zwykle zdobywa w życiu dobre stanowisko i pokaźny majątek. Jego  kariera nie jest błyskotliwa czy pełna niezwykłych zwrotów akcji, bo Bawół nigdy nie ryzykuje bez potrzeby. Staje się w życiu mistrzem kalkulacji i ostrożności, zawsze jest dobrze ubezpieczony na wypadek niepowodzenia. Nie pracuje jednak tylko dla pieniędzy. Ma swoje ideały i chętnie pomaga innym ludziom. Potrafi zrozumieć i zaakceptować czyjś punkt widzenia. Nie spiera się z szefem i nie krytykuje osób, które są ponad nim w hierarchii. Chętnie dyskutuje i zasięga porady, choć najważniejsze decyzje podejmuje zawsze sam. Nie lubi być poganiany i pospieszany. Uważa, że zawsze można znaleźć czas na chwilę medytacji i zastanowienia. Od podjętej decyzji trudno go odwieść, tym bardziej, że Bawół szybko rozpoznaje intrygi i podstępy.


Choć Bawół jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i nie potrafi się długo gniewać, to wobec swoich prawdziwych wrogów może być wyrachowany, a nawet okrutny. Biada każdemu, kto potrafi go rozzłościć! Bawoły nie lubią żartów na swój temat i są bardzo skrupulatne w liczeniu pieniędzy.


Kobieta - Bawół kocha dom, jest wspaniałą żoną i gospodynią. To ona jest głową domu, nie małżonek. Bawół rzadko jest rozumiany przez najbliższych. Bardzo to przeżywa, ponieważ chociaż uparty i dogmatyczny, bardzo kocha rodzinę i dumny jest ze swych dzieci. Od rodziny wymaga pełnego posłuszeństwa, jest stanowczy i surowy. Jego słowo jest dla rodziny prawem. Ale za to gotów jest dla niej na wielkie poświęcenia. W miłości Bawół szuka przede wszystkim zrozumienia i bezpieczeństwa. Nie lubi mówić o swoich uczuciach, a jego skromność często zmienia się w kompleksy. Łatwo go przypadkowo zranić i zniechęcić. Kto jednak zdobędzie miłość Bawoła, ten może liczyć na bardzo szczęśliwe życie rodzinne. Bawół troskliwie opiekuje się swoimi bliskimi i dalekimi krewnymi, nie szczędzi też środków aby w razie potrzeby pomóc swoim przyjaciołom.

Bawół w miłości może być czuły, oddany, ale nigdy romantyczny. Obce mu są uniesienia miłosne kochanków i pasje zazdrości. Może dlatego jest zwykle rozczarowany miłością i nie znajduje pełnego szczęścia w małżeństwie? Bawół nie jest zazdrosny o partnera. Jest zazdrosny o swoje naruszone prawa, wierność do takich praw zalicza. Sam bywa wierny, ale bez przesady - do własnej wierności nie przywiązuje dużej wagi.


Idealnym partnerem małżeńskim dla Bawoła jest Kogut, któremu pozwala błyszczeć na swoim tle. Ci dwaj konserwatyści rozumieją się doskonale. Dobrze układają mu się stosunku rodzinne i uczuciowe ze Szczurem i Wężem. Szczur będzie mu wierny do śmierci. Wąż rzadko. Zdrady oddziela od spraw domowych i kompensuje je serdecznością i oddaniem /często udawanymi/. Podobnie jak Szczur Bawół jest zafascynowany Małpą. Jej potrzebuje do pełnego sukcesu w życiu, ale związek Bawoła z Małpą nigdy nie będzie trwały. Bawół powinien strzec się Owcy, to związek, w którym grozi dramatem. Powszechne jest przekonanie, że Bawół nie powinien w żadnym razie zakładać domu z Tygrysem, Taki związek zawsze kończy się walką i zwycięstwem, Bawoła, który tak długo i tak uporczywie atakuje, aż Tygrys zejdzie ze sceny. Nawet matka Bawół nie znajdzie porozumienia ze swym dzieckiem urodzonym pod znakiem Tygrysa, Już lepiej dla dziecka, gdy jak najwcześniej opuści dom rodzinny.


Bawół urodzony w zimie będzie szczęśliwszy niż Bawół urodzony w lecie, którego los skazuje na pracę, pracę, pracę. Woły są na ogół dobrego zdrowia i nie muszą przesadnie dbać o kondycję. Jednak z wiekiem mogą przybierać na wadze. Odpowiednie są dla nich wszystkie rodzaje sportu, które wymagają przebywania na świeżym powietrzu. Zaletami urodzonych w latach Bawoła jest cierpliwość i ostrożność, a także wierność i poczucie wspólnoty z innymi ludźmi. TYGRYS
 
Kto urodził się w roku Tygrysa, ten jest energiczny i pewny siebie. Pragnie sprawdzać się w trudnych zadaniach i wygrywać w konkursach. Marzy o popularności i podziwie, jakim obdarzą go inni ludzie. Odnosi błyskotliwe sukcesy ponieważ ma wiele świetnych, a nawet rewolucyjnych pomysłów.


Tygrys jest odważny i nie obawia się trudności. Z problemami walczy na pięści, posłuży się każda dostępna metoda, byle tylko nie zatrzymać się przed meta. W znaku tym nie znajdziemy osób chwiejnych, czy niezdecydowanych. Tygrys ma ambitne plany, nigdy nie poprzestaje na małym. Uwielbia efektownie akcje na szeroka skale. Pobudza otoczenie do działania i bywa natchnieniem dla innych znaków. To wieczny buntownik, rewolucjonista i urodzony przywódca, Małe Tygrysiątko jest prowodyrem szkolnych awantur, a zachwyceni jego pomysłami koledzy realizują nawet te najbardziej zwariowane. Tygrysowi taka rola daje satysfakcje, uwielbia bowiem znajdować się w centrum zainteresowania.


Tygrys przez całe życie ucieka przed nudą i chętnie angażuje się w różne ryzykowne przedsięwzięcia. Jest ambitny i chce zdobyć władzę nad ludźmi. Pragnie, aby wszyscy słuchali go i naprawdę podziwiali. Nie obawia się żadnych niespodzianek, ma wspaniały refleks i jest dobrym mówcą. Potrafi sprytnie przekonać wszystkich do swoich pomysłów, a nawet zaprząc do realizacji swoich ukrytych celów. Sam też potrafi docenić cudze pomysły i nie wstydzi się czerpać z nich inspiracji.


Niechętnie się podporządkowuje, szanuje polecenia szefów tylko wówczas, gdy bezapelacyjnie uzna ich słuszność. Tygrys ma trudny charakter - jest gwałtowny, z byle powodu wywołuje burze z piorunami, zawsze mówi to, co myśli, a swoich przeciwników niszczy bez specjalnych oporów.


Tygrys jest energiczny, ale czasami brakuje mu wytrwałości. Woli entuzjastycznie rozpoczynać sprawy, niż je w pocie czoła kończyć. Przemęczony porzuca niektóre zobowiązania, a nawet zapomina o obietnicach i szuka nowych przygód. Bywa też nerwowy i bardzo niecierpliwy. Nie radzi sobie zbyt dobrze z niepowodzeniami i bardzo nerwowo reaguje na jakąkolwiek krytykę ze strony współpracowników. Najbardziej obawia się utraty autorytetu. Z tego powodu Tygrys nerwowo rozgląda się w poszukiwaniu ewentualnych przeciwników. Często jest zestresowany lub wdaje się w niepotrzebne utarczki i konflikty. Jeśli jednak znajdzie sobie wytrwałych pomocników i mądrych przełożonych, to zdoła zajść w życiu wysoko.


Z ta sama siła i równie dziko kocha albo nienawidzi. Wahanie i zastanawianie się są jej obce, rzuca się gwałtownie do przodu i jak to z kotami bywa... spada na cztery łapy.


W przyjaźni jest jednak lojalny i oddany. Zdecydowanie lepiej zaprzyjaźnić się z nim, niż stanąć po drugiej stronie barykady. Lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej ! Osoba urodzona w tym znaku jest nieufna i drażliwa, nieświadomie można urazić jej miłość własna, a tego długo nie zapomina. Tygrys, mimo ciężkiego charakteru, łatwo zdobywa sojuszników. Fascynuje ludzi, nie sposób przejść obok niego obojętnie. Tygrys ma gorące serce, kocha namiętnie i drapieżnie. Jest niezwykle oddany rodzinie, dla najbliższych może nawet zrezygnować z własnego egoizmu. Oczywiście tylko w pewnym stopniu i na krotko. Najlepszymi partnerami dla tygrysa są: Koń, Smok i Pies. Powinien wystrzegać się błyskotliwej małpy, tylko ona jest dla niego groźnym przeciwnikiem. W miłości Tygrys zawsze szuka wielkich emocji i porywających namiętności. Pragnie mieć przy swoim boku kogoś, kto prowadzi równie aktywne życie i potrafi mu zaimponować. W swoich uczuciach bywa bardzo niestały. Biurowe romanse i domowe obiadki bardzo szybko go nużą. Zakochany Tygrys nie żałuje pieniędzy na prezenty i wspólne podróże, chce być podziwiany za swoje pomysły i żarliwe wyznania. Mimo niezależnej natury Tygrysy pragną mieć dzieci i aby zrealizować to marzenie gotowe są w końcu się udomowić i ustatkować.


Tygrysy mają wiele życiowej energii, choć i im przydarzają się chwile zwątpienia. Zwykle eksploatują swoje siły dopóki mogą, a potem zaczynają chorować. Aby do tego nie dopuścić od najmłodszych lat powinny wyrobić w sobie prawidłowe nawyki dotyczące diety i zdrowego stylu życia.


Zaletą urodzonych w roku Tygrysa jest olbrzymi entuzjazm, z jakim podchodzą do każdej sprawy. Potrafią pociągnąć za sobą innych i dodać im odwagi.


Wadą Tygrysa jest zmienność i brak wytrwałości. Przez które zbyt szybko rezygnują z podejmowanych działań.